Vyčištěné topení může být o 30 % účinnější

Kdy je nejlepší řešit údržbu a opravy topného systému? Rozhodně ne ve chvíli, kdy vás uprostřed zimy zaskočí poruchy a ani těsně před začátkem topné sezony. Budete těžko hledat termín v nabitém diáři řemeslníků a nápravy řešené na poslední chvíli s sebou můžou přinést zbytečné navýšení ceny i další komplikace. Drobné defekty je možné opravit včas s minimálními problémy a bez nepříjemných investic.
Ideální prevencí je čištění topení. Voda, která probíhá topným systémem, s sebou přináší různé kaly a vodní kámen, který postupně blokuje nebo omezuje cesty. Vyčištěné topení dokáže snížit náklady na vytápění, protože zužitkuje předávané teplo až o 30 % efektivněji! 30 % není zanedbatelné číslo. Čistění topení sestává z poměrně jednoduchého postupu, který je možný realizovat kdykoli mimo topnou sezonu.

Podle objemu topného systému se vypočítá spotřeba čistícího roztoku, který se mísí ve speciální nádrži a čerpadlem s dostatečným výtlakem je vedený celou soustavou. Aplikaci doprovází vypuštění veškeré vody. Otopný systém obsahuje v případě rodinného domu až několik stovek litrů vody. Vyčištěnou soustavu pak nahradí voda „čerstvá“ nebo voda s příměsí udržovacího roztoku.
Působení roztoku a práce s vypouštěním a čerpáním vody může zabrat zhruba 12 hodin a samozřejmě vyžaduje jistou zkušenost a zručnost.

Pro úsporu v topení není nutné pořizovat si vlastní čerpadlo a riskovat neočekávané problémy při vlastním zavádění. Odborné firmy disponují kompletní výbavou a postarají se o čištění za vás. Ušetří váš čas, ušetří náklady a společně s čištěním zajistí i základní kontrolu celého systému. Současné příznivé teploty můžete využít a nechat ošetřit a připravit topný systém pro další sezony. Topenářství v Českých Budějovicích dokáže převzít kompletní rozvody vody, rozvody kanalizace nebo plynu. Rozsah práce i čas provedení plně přizpůsobí stavu rozvodů a samozřejmě i vašim možnostem.